05. 03. 2016
\
BCO \ CYKLUS

9. března 2016 \ 19:30 \ Moravská Galerie, Husova 14

Světová premiéra, vlnový oscilátor, tři syntezátory a kazetový magnetofon v Moravské galerii.

Premiéra skladby současného českého autora Ondřeje Štochla, zkomponovaná pro vynikajícího sólistu na marimbu, Martina Opršála, a BCO.

 

4. koncertní sezona brněnského orchestru Brno Contemporary Orchestra s názvem CYKLUS „A“ pokračuje po Abstrakci a Angažovanosti 9. 3. 2016 Koncertem pro lidi – s názvem Asimilace, který opět akcentuje prostor Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie.

V první skladbě večera rozezní sólové housle koncertní mistr BCO Lukáš Mik a jeho neméně zajímavým „partnerem“ bude vlnový oscilátor. V další skladbě, již dlouho plánované a několikrát odložené „From silence“ britského skladatele Jonathana Harveyho, kromě sopránu, houslí, violy a bicích zazní tři syntezátory.

Na objednávku BCO napsal významný český skladatel Ondřej Štochl skladbu „Jin – nostalgie“. Skladba s tématem současné (ne)komunikace mezi lidmi koncipované jako koncertantní kus pro vibrafon a komorní ansámbl je věnována brněnskému virtuózovi na melodické bicí nástroje Martinu Opršálovi, který ji také společně s BCO přednese ve světové premiéře.

Na závěr se podruhé ujme sopránového partu vynikající Irena Troupová, tentokrát v kompozici současného holandského multidisciplinárního skladatele Michela van der Aa. Skladba „Here (in circles)“ pro soprán a komorní soubor využívá v naší přeelektronizované době poměrně zastaralý kazetový magnetofon ve velmi zajímavé a invenční poloze.

Přijďte si užívat akustické vjemy, vytvářejte s námi vlastní příběhy a krajiny inspirované znějící hudbou.

I na tuhle věcičku bude "hrát" 9.3. na koncertě v Moravské galerii náš bicista Petr Hladík...

Zveřejnil(a) Brno Contemporary Orchestra dne 4. březen 2016

BCO v Moravská galerie v Brně opět 9.3.! Zde malá ochutnávka z posledního koncertu tamtéž:o) (video: Tom Hlaváček, zvuk: Jiří Pejcha) Rezervujte své vstupenky včas! http://bcorchestra.cz/cs/koncerty/#obsah

Zveřejnil(a) Brno Contemporary Orchestra dne 24. únor 2016

Premiéra Koncertu pro vibrafon a komorní soubor od současného českého skladatele Ondřeje Štochla zazní v rámci koncertní...

Zveřejnil(a) Brno - město hudby dne 22. únor 2016

9.3.2016 uvede Brno Contemporary Orchestra světovou premiéru skladby, kterou si objednalo u významného českého...

Zveřejnil(a) Brno Contemporary Orchestra dne 18. únor 2016

V první skladbě večera 9.3. rozezní sólové housle koncertní mistr Brno Contemporary Orchestra Lukáš Mik. Jeho neméně zaj...

Zveřejnil(a) Brno Contemporary Orchestra dne 11. únor 2016

Včera dovezl skladatel Ondřej Štochl do Brna svou novou skladbu pro Brno Contemporary Orchestra a Martina Opršála - „JIN – nostalgie“ pro vibrafon a 12 nástrojů. Světová premiéra bude 9.3.!! Nenechte si ujít!!

Zveřejnil(a) Brno Contemporary Orchestra dne 8. únor 2016

Už to dopisuju... tahle bude do detailu vymazlená na (pro mě) podstatné, protože citlivé a neagrasivní téma. Na spolupráci se těším s až neobvyklou intenzitou!

Zveřejnil(a) Ondřej Štochl dne 4. leden 2016

+ FB událost

+ Rezervujte si vstupenky

Aktuálně

01. 11. 2023
\

Každý víkend připravujeme v Morgalu brunch, který podáváme dle počasí v kavárně i na nádvoří.

03. 07. 2023
\

Přijďte si užít večery s hudebním doprovodem od unikátních DJ's v Morgalu.

MENU