04. 10. 2017
\
Zveme na letošní EKOFILM \ Ovzduší

Od čtvrtka 5. 10. do soboty 7. 10. proběhne v  Brně   43. ročník mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí EKOFILM \ téma: OVZDUŠÍ.

Kvalita ovzduší stále patří k největším problémům našeho životního prostředí, zejména ve městech a aglomeracích a v zimním období pak i v menších obcích, kde se topí pevnými palivy.

Z programu festivalu nás nejvíce zaujalo ▼▼


Koncert: N.O.H.A. (Noise of Human Art)

středa 4. 10.  \  od 18:30 \ Moravské náměstí \  FB event

Letošní 43. MFF EKOFILM bude mít světový vykopávák – na Moravském náměstí ho v předvečer prvního dne zahájí smršť world music, drum'n'bass a dubstepu

noha

 

Wild Wonders - vernisáž fotografií Staffana Widstranda

čtvrtek 5. 10. \ od 16:00 do 17:00 \ náměstí Svobody \ FB event

Jak se stát fotografem přírody? Toužíte dokázat zachytit jedinečné momenty v divočině? Určitě vás inspiruje Staffan Widstrand.

wonders

 

Teslou kolem světa

čtvrtek 5. 10. \ od 17:00 do 18:00 \ náměstí Svobody \ FB event

Poutavé vyprávění o cestě kolem světa elektromobilem. Kdo z nás by (ne)chtěl objet zeměkouli? A elektromobilem? Pro většinu populace této planety je první otázka snem, natož elektromobilem! Ke splnění takového snu musí být člověk nejen odhodlán, ale také umět riskovat.

tesla

 

Věrní a rozumní. Reflexe o ekologické zpozdilosti

čtvrtek 5. 10. \ od 17:00 do 19:00 \ Aula FSS, Joštova 8 \ FB event

Předmětem diskuse bude kniha Hany Librové a jejích žáků Vojtěcha Pelikána, Lukáše Kaly a Lucie Galčanové „Věrní a rozumní. Kapitoly o ekologické zpozdilosti“.

verniarozumni

 

Panelová diskuze s režiséry

pátek 6. 10. \ od 13:00 do 15:00 \ náměstí Svobody \ FB event

Potkejte se s režiséry a producenty soutěžních snímků letošního festivalu EKOFILM. Moderované diskuze se zúčastní čeští i zahraniční tvůrci a vy budete mít možnost s nimi diskutovat jak o filmech, tak o environmentálních tématech, kterým se ve své práci věnují.

panelovka

 

Výhody a nevýhody ekomobility - budoucnost ekomobility v Brně

pátek 6. 10. \ od 16:00 do 17:00 \ náměstí Svobody \ FB event

Podpoří město Brno rozvoj elektromobility? Přibudou ke stávajícím možnostem dobíjení nové? A bude pro vjezd co centra výhodnější použít spíše elektromobil než auto se spalovacím motorem?

ekomoblita

 

Klimatická změna a manipulace - křest knihy Andrewa Hoffmana

pátek 6. 10. \ od 17:00 do 18:30 \ Joštova 218\10 \ FB event

Křest významné knihy sociologa Andrew J. Hoffmana, ve které se snaží dokázat, že naše přemýšlení o klimatické změně není podmíněné ani sociodemograficky, ani mírou přírodovědných znalostí, ale spíše politickým zaměřením a strukturou osobnosti.

klima zmen

 

O festivalu

EKOFILM je jedním z nejstarších mezinárodních filmových festivalů s tematikou životního prostředí. Jeho vyhlašovatelem a hlavním pořadatelem je od roku 1991 Ministerstvo životního prostředí. Oficiálním organizátorem 43. ročníku je agentura Key promotion, s.r.o., s níž se na festivalové organizaci a programové náplni podílí i Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity a Nadace Partnerství.

Prestiž dodává festivalu účast předních politiků i odborníků, záštity primátora města Brna, Masarykovy univerzity, hejtmana Jihomoravského kraje, ale i zájem autorů o uvedení jejich díla. Jen loňský rok se do soutěžní části přihlásilo 1200 snímků z celého světa, ze kterých porota vybrala čtyřicet filmů.MFF EKOFILM 2017: Na vzduch!

Brno, 5.–7. 10. 2017


Environmentální dopady lidského chování a také změny klimatu jsou v každodenním životě čím dál hmatatelnější. Nedostatek vody, delší období sucha, kolabující doprava, špatná kvalita ovzduší – to vše jsou témata, která musí veřejná správa a s nimi i obyvatelé českých měst a obcí řešit. A právě poslednímu jmenovanému – tedy ovzduší – je letos věnován již třiačtyřicátý ročník Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který se uskuteční 5.–7. října v Brně.


+ program letošního ročníku

Koncert jako NOHA už zítra. A úplně zadarmo! EKOFILM čeká v předvečer začátku festivalu hudební warm up. A na Moravském...

Zveřejnil(a) EKOFILM dne 3. říjen 2017


Festivalová znělka 43. MFF EKOFILM je tu! Jak se vám líbí? Ve festivalových kinosálech v Univerzitní kino Scala a Nadace...

Zveřejnil(a) EKOFILM dne 2. říjen 2017


Protože téma letošního ročníku MFF EKOFILM je ovzduší a motto zní: Jdi na vzduch, využili jsme příznivého počasí a novináře jsme na tiskové konferenci trochu provětrali. :)

Zveřejnil(a) EKOFILM dne 2. říjen 2017
Jaký strom se stane misskou, královnou krásy roku 2017? Vyhlášení ankety Strom roku se koná tento pátek od 19 hodin v Hvězdárna a planetárium Brno.

Zveřejnil(a) EKOFILM dne 1. říjen 2017


 

FESTIVALOVÁ MÍSTA

ekoFestMista

 

 

eko plakat

 

 

 

Aktuálně

01. 11. 2023
\

Každý víkend připravujeme v Morgalu brunch, který podáváme dle počasí v kavárně i na nádvoří.

03. 07. 2023
\

Přijďte si užít večery s hudebním doprovodem od unikátních DJ's v Morgalu.

MENU