28. 06. 2014
\
Představujeme tradiční i netradiční limonády v café MORGAL

Limonády v Café MORGAL budou spojovat tradiční i novou vlnu nápojů. V nápojovém lístku naleznete tradiční třebíčské limo značky ZON a skvělé berlínské biolimonády Proviant, které jsme poprvé ochutnali v Berlíně a díky jejich chuti a příběhu jsme se je rozhodli zařadit do nabídky Morgalu.

Limonády Proviant začala před pár lety vyrábět parta berlínských spolužáků. Z původních plánů otevřít si obchod s kávou sešlo, jelikož je nebývale překvapil úspěch nápojů vyrobených z ovocného pyré. Jejich smoothies jsou vyráběny v Kreuzbergu a distribuovány zejména v organickém maloobchodu. Pak přišel jeden zaměstnanec s nápadem vyrábět limonády. Místo nejběžnějšího způsobu přípravy limonád pomocí koncentrátů a stabilizátorů chutí však Proviant obsahuje pouze sodu nebo minerální vodu, třtinový cukr, čerstvé citronové nebo rebarborové šťávy aj. Celý příběh zde: http://www.tip-berlin.de/essen-und-trinken/limonade-von-proviant-fruchtmanufaktu Všechny složky pocházejí z ekologického zemědělství. Příjemně šumí na jazyku a hýčká všechny smysly!

V Café MORGAL nyní nabízíme rebarborový, citronový, pomerančový a jablečný Proviant.

Přijďte ochutnat

Aktuálně

20. 06. 2019
\

Morgal slaví 5 let!

Morgal ve spolupráci s Moravskou galerií oživí nádvoří Místodržitelského paláce ve čtvrtek 27. 6. pod taktovkou kultovních DJs.

čtvrtek – 27. 6. 2019 \ od 20:00 do cca 1:00

15. 12. 2017
\

> tuto sobotu 16. 12. > od 10:00 do 12:00 u nás v Morgalu 

Často se nás ptáte na snídaně... a tak jsme se rozhodli Vám vyjít vstříc a oslovili jsme místní pekaře. 

04. 10. 2017
\

Od čtvrtka 5. 10. do soboty 7. 10. proběhne v  Brně   43. ročník mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí EKOFILM \ téma: OVZDUŠÍ.

Kvalita ovzduší stále patří k největším problémům našeho životního prostředí, zejména ve městech a aglomeracích a v zimním období pak i v menších obcích, kde se topí pevnými palivy.

MENU