28. 06. 2014
\
Představujeme tradiční i netradiční limonády v café MORGAL

Limonády v Café MORGAL budou spojovat tradiční i novou vlnu nápojů. V nápojovém lístku naleznete tradiční třebíčské limo značky ZON a skvělé berlínské biolimonády Proviant, které jsme poprvé ochutnali v Berlíně a díky jejich chuti a příběhu jsme se je rozhodli zařadit do nabídky Morgalu.

Limonády Proviant začala před pár lety vyrábět parta berlínských spolužáků. Z původních plánů otevřít si obchod s kávou sešlo, jelikož je nebývale překvapil úspěch nápojů vyrobených z ovocného pyré. Jejich smoothies jsou vyráběny v Kreuzbergu a distribuovány zejména v organickém maloobchodu. Pak přišel jeden zaměstnanec s nápadem vyrábět limonády. Místo nejběžnějšího způsobu přípravy limonád pomocí koncentrátů a stabilizátorů chutí však Proviant obsahuje pouze sodu nebo minerální vodu, třtinový cukr, čerstvé citronové nebo rebarborové šťávy aj. Celý příběh zde: http://www.tip-berlin.de/essen-und-trinken/limonade-von-proviant-fruchtmanufaktu Všechny složky pocházejí z ekologického zemědělství. Příjemně šumí na jazyku a hýčká všechny smysly!

V Café MORGAL nyní nabízíme rebarborový, citronový, pomerančový a jablečný Proviant.

Přijďte ochutnat

Aktuálně

10. 11. 2021
\

Svatomartinská nabídka v kavárně Morgal od 11.11. - 16.11.

Rezervace přijímáme na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

20. 06. 2019
\

Morgal slaví 5 let!

Morgal ve spolupráci s Moravskou galerií oživí nádvoří Místodržitelského paláce ve čtvrtek 27. 6. pod taktovkou kultovních DJs.

čtvrtek – 27. 6. 2019 \ od 20:00 do cca 1:00

MENU